Przejdź do treści

„Majowe zanurzenie”

  • przez

26.05.2024, 10.00-14.00

Las Murckowski

Czas trwania: 4 godz.

Co się będzie działo 🙂

  • Kąpiel Leśna z Przewodnikiem
  • Ćwiczenia Mindfulness
  • Zwierzęta i Rośliny Mocy
  • Mała Ceremonia Herbaciana

Dla kogo Majowe Zanurzenie?

Dla każdego kto pragnie głębokiego relaksu i wyciszenia.

Dla każdego kto marzy o usłyszeniu ciszy wokół i w sobie.

Dla tych których pociąga lub zaciekawia to czym jest kontemplacja Tylko Tego co Jest.

Jeśli pragniesz odnaleźć wewnętrzną harmonię.

Jeśli czujesz, że masz cały czas mało czasu dla siebie.

….Poza tym Leśne Zanurzenie jest dla zmęczonych, zabieganych, wypalonych, wysoko i nisko wrażliwych…

Leśne Zanurzenie, to uważny pobyt w lesie, w pełnej obecności w Przyrodzie. Zapraszamy Cię na spotkanie w „Naszym Miejscu”, które wspólnie stworzymy na leśnej polanie, w cieniu drzew. To będzie chwila wytchnienia od naszej osobistej historii. Zanurzymy się w tym co Jest, w lesie, w łące, w liściu, w wodzie – w sobie. Uruchomimy zmysły i emocje, dostrzeżemy Piękno i spotkamy się z Wdzięcznością.

Wreszcie nic nie musisz – my zapraszamy, ty decydujesz ile i co przyjmujesz – od nas i od Przyrody.

♡ Leśne Zanurzenie jest pogłębieniem klasycznej Kąpieli Leśnej w oparciu o zasady Shinrin Yoku (森林浴), którą poprowadzi Zosia.

♡ Leśne Zanurzenie to spotkanie z prostymi, przyjemnymi ćwiczeniami Mindfulness, które poprowadzi Ilona.

♡ W Leśnym Zanurzeniu postaramy się odkryć naszego Wewnętrznego Przewodnika – Zwierzę lub Roślinę Mocy…

♡ Mini ceremonia herbaciana na zakończenie Spotkania.

Praktykowanie Kąpieli Leśnych jest sposobem na poprawę zdrowia fizycznego, samopoczucia, odnalezienie większej radości życia.

Dzięki Kąpielom Leśnym i prostym, wciągającym ćwiczeniom z uważności spędzisz cenne chwile ze sobą, odnajdziesz miejsce, w którym spotkasz się tylko z tym co Jest. Spotkanie z Pięknem, Spokojem i Autentycznością wpływa na nasze postrzeganie siebie i świata.

Uważne przebywanie w Przyrodzie prowadzi do zaprzestania ruminacji – pojawiających się automatycznie myśli, zazwyczaj silnie zabarwionych emocjonalnie.

Wyłączamy autopilota – stajemy się kreatorami naszego życia. Nawiązując wieź z Przyrodą odnajdujemy przyjemność z Bycia i oglądania świata takim jakim jest,bez oczekiwań.

Mindfulness jest spotkaniem z uważnością: spokojnym umysłem, doświadczającym teraźniejszości. Dzięki prostym ćwieczeniom, powracamy do tu i teraz, do czystej obecności, przeżywając w pełni każdą chwilę życia.

Zabierz ze sobą koc lub karimatę, jeśli masz. Ubierz się „na cebulkę”, zadbaj o wygodne obuwie, podczas Zanurzenia przeznaczymy czas na wspólny posiłek – weź ze sobą coś do jedzenia i picia.

Kąpiel Leśna

✺Data: niedziela 26.05.2024

Godz. 10.00-14.00

✺Las Murckowski

✺Koszt : 80 zł. /osoba

✺Zapisy:

Ilona Sojka

uwaznoscserca@gmail.com

✆ tel. 664776784

Zofia Piątkowska

kontakt@poczujprzyrode.pl

✆ tel. 607974977

Jeśli masz ochotę na Leśne Zanurzenie napisz i zarezerwuj miejsce.

Ilość miejsc ograniczona więc nie zwlekaj !

✺Data: niedziela 26.05.2024
Godz. 10.00-14.00

✺Las Murckowski

✺Koszt : 90 zł. /osoba

✺Zapisy:
Zofia Piątkowska
kontakt@poczujprzyrode.pl
✆ tel. 607974977

Jeśli masz ochotę na ten spacer napisz i zarezerwuj miejsce. Ilość miejsc ograniczona więc nie zwlekaj !

Więcej i

Prowadzące:

Zofia Piątkowska – jestem certyfikowaną Przewodniczka Kąpieli Leśnych (The Mindfultourist ) trenerką rozwoju osobistego, coachem. Od lat wydaję książki obrazkowe o relacji człowieka z naturą, propaguję japońską opowieść obrazową kamishibai w Polsce. Prowadzę szkolenia i warsztaty rozwojowe. Pasjonuję się permakulturą w życiu i ogrodzie (międzysąsiedzki projekt ogrodu permakulturowego w środku miasta – „1 ziarno – 1000 ziaren” w ogrodzie Domu Śląskiego w Katowicach).
Od zawsze zgłębiam tajniki wewnętrznej ekologii. Jestem miłośniczką kąpieli leśnych i wodnych, kocham opowieści. Prowadzę sesje cochingowe – inspiruję tych, którzy pragną stać się twórcami swojego życia.

Ilona Sojka
Jestem certyfikowaną nauczycielką Mindfulness MBLC (Mindfulness Based Living Course) – Kursu Życia Opartego na Uważności. Prowadzę channeling – sesje indywidualne wspierające samopoznanie, dające wgląd w stan mentalny, emocjonalny i fizyczny.
Uważne życie sprawia, że po prostu żyję w lekkości i harmonii. Pragnę Ci towarzyszyć dzieląc się swoim doświadczeniem i wspierając Cię w tej pięknej wędrówce świadomego życia.