Przejdź do treści

Spirala Ponownego Połączenia

  • przez

Spirala Ponownego Połączenia, według Joanny Macy
Spotkania w Zielonym kręgu

Wdzięczność


Spokój i ugruntowanie w trudnych czasach pomagają nam być obecnym. Pełna obecność w TU i TERAZ jest najlepszym, co możemy ofiarować światu. Spojrzenie Mindfulness pomoże nam w tym.
Wdzięczność nie zależy od czynników zewnętrznych. Dzięki wdzięczności pozwalamy trudom życia, żeby wydobyły z nas siłę, mądrość i odwagę, które pozwalają Życiu nadal trwać.
Wyrażając wdzięczność za to co już mamy i kim jesteśmy uświadamiamy sobie jak wielkim darem jest Życie nasze i Matki Ziemi oraz całego Wszechświata co powoduje w nas poczucie Dobrostanu.


Uhonorowanie bólu świata


Zmierzmy się z lękiem, wściekłością, smutkiem i poczuciem winy. Pozwólmy im się ujawnić bez wstydu i poczucia winy. Zaakceptujmy je. Uświadommy sobie, że inni też czują podobnie. Zobaczmy, że nasze emocje wynikają z troski i wzajemnego powiązania między nami i wszystkimi elementami Życia.
Spotkamy się blisko w relacji aby wyrazić nasze trudne emocje, zaopiekować się nimi i przekształcić w źródło większej świadomości i Mocy.


Widzenie nowymi oczyma


Zobaczymy nasze życie w szerszym kontekście. Kim Byłem, Jestem, Będę ? Sprawdzimy jak pozbyć się poczucia oddzielenia na rzecz świadomości połączenia i bycia częścią większej całości.
Spróbujmy wspólnie ożywić relację z przeszłymi i przyszłymi pokoleniami. Wyjdźmy poza ograniczone wyobrażenia o tym, kim jesteśmy i jak możemy działać w świecie – zostawmy historię naszego ego i umysłu.
Spotkajmy się w relacji aby uświadomić sobie kim jesteśmy i co dzięki nam się wydarza…
…a pójdziemy naprzód.
Zobaczmy nowymi oczami niezbywalne miejsce człowieka w sieci życia. Poczujmy łączność ze wszystkimi istotami żyjącymi w różnej formie, różnym czasie i przestrzeni, a także naszą moc tworzenia kultury podtrzymującej życie. Odnajdźmy odpowiednią dla nas rolę – miejsce w budowaniu Przyszłości.
Stwórzymy Mapę Życia – proste, wciągające ćwiczenie, które może odświeżyć nasze spojrzenie na świat—dostarczyć nam nowych wglądów dotyczących wartości i celu naszego życia.
Czas trwania Spotkania: 3 godziny

metoda według: Joanna Macy & Her Work